fbpx
TURECKÁ RIVIÉRA – dlouhé pláže, římské památky … a pohyb

TURECKÁ RIVIÉRA – dlouhé pláže, římské památky … a pohyb

Dlouhé pláže omývané Středozemním mořem, které míjejí velké lodě i desítky luxusních jachet. Zářivé slunce, ale i v parném létě teploty relativně příjemné. Antické památky z dob slavné Římské říše. To vše je Turecká riviéra. Nádherný mix skvělého relaxu na pláži a historie. Místo, kam ale také můžete vyrazit za aktivním pohybem.

Avsallar – centrum Turecké riviéry

Uprostřed Turecké riviéry, mezi známými turistickými letovisky Antalya a Alanya, leží městečko Avsallar. Svým návštěvníkům Side nabízí dlouhé písčité pláže, s jemným pískem a malými oblázky. Pozvolný přístup do moře u některých pláží je ideální pro děti a pro ty, kteří se před ponořením potřebují dlouho osmělovat. K večeru, příjemně unaveni vodou a sluncem, můžete navštívit některou z okolních antických památek nebo zajímavostí, například amfiteátr v Aspende, národní park Köprülü nebo jeskyně přístupné z moře. Zdejší uličky plné rozličných obchůdků a restaurací pak uspokojí vaše chuťové buňky, třeba typickým kebabem, stejně jako touhu přivézt si domů alespoň kousek zdejších krás v podobě suvenýrů.

Celý den na pláži? Nic pro mě!

Plavání, dlouhé procházky po pláži i po městě jistě podpoří kondici. Patří-li ale k představě vaší  ideální dovolené aktivnější pohyb a k tomu parta prima lidí, pak aktivní týden na Turecké riviéře s oblíbenou lektorkou Hanou Soukupovou je ušitý na míru právě vám. V klidném hotelu a především v jeho okolí příjemně potrápit své tělo a potkat skupinu stejně založených lidí.

Denně jsou pro vás připravené lekce cvičení. Při bodyformingu a bodystylingu se zaměříte na formování svalových skupin celého těla se speciální částí pro posilování stehen, hýždí a břišních svalů. Jde o kombinaci klasického aerobiku a posilování celého těla, s pomůckami  i bez nich. Druhé cvičení bude balanční, zaměřené na stabilitu a posílení hlubokého stabilizačního systému páteře, tzv. core, a  strečinkové, zaměřené na protažení po celém dni. A vyzkoušíte si i aqua-aerobick.

Turecká riviéra, Hana Soukupová

Cvičení zapracuje na vaší kondici, krásné postavě i dobré náladě. A zbude vám i dostatek času na dovádění ve vlnách, opalování i výlety do města a jeho historie.

Zanechat odpověď