fbpx
Rozhovor s Renatou Langovou – luxus a relaxace v Marsa Alam

Rozhovor s Renatou Langovou – luxus a relaxace v Marsa Alam

Rozhovor s Renatou Langovou – luxus a relaxace v Marsa Alam

Dostali jsme skvělou příležitost představit Vám nový hotel Jaz v Marsa Alam v Egyptě, a to prostřednictvím rozhovoru s lektorkou Elixír Active Renatou Langovou. Renata je osobní trenérka, věnuje se hlavně dynamickým lekcím, a to piloxingu – spojení pilates, tance a boxu, dále také zumbě a bodyformu. Pravidelně vede lekce v Jižních Čechách a rozhodla se s námi podělit o své dojmy z hotelu Jaz, který již sama navštívila. Připravila si pro Vás dovolenou v tomto hotelu v termínu 1.-8.4.2020, kam s ní můžete vyrazit cvičit, načerpat energii a užít si krásné chvíle.

 

Renato, nejdříve bychom se Vás rádi zeptali, jak probíhají první momenty po přistání v Egyptě a na co si dát případně pozor?

První věc, co je potřeba zařídit, je vyzvednutí víza. To ale trvá jen chviličku. Cena víza je 25 USD (přibližně 580 Kč), na to je tedy dobré být připraven. Následně nás vyzvedne hotelový shuttle bus a odveze přímo do hotelu, není potřeba si tedy dělat starosti s dopravou na vlastní pěst.

 

Kde se vlastně hotel nachází a co vše můžeme najít v areálu?

Hotel Jaz se nachází v Marsa Alam a je součástí hotelového komplexu Corayabeach. V celém areálu je možné se pohybovat zcela dle libosti. V areálu se nachází Aqua park, různé obchůdky, od kadeřnictví až po sisha bar. Opravdu každý si tam najde to svoje. Oběd nebo večeři si samozřejmě můžete dát i v jiných hotelech v areálu, ale ne v rámci All inclusive. Ta se vztahuje pouze na hotel Jaz.

 

Co nás čeká po příjezdu do hotelu a co můžeme od hotelového pokoje očekávat?

Ihned po příjezdu do hotelu dostaneme náramky a jdeme na snídani. Snídaně trvají od 7:00 do 10:30
a jsou velmi bohaté a pestré. Pokoj je většinou připravený do hodiny od příjezdu, takže hned po snídani se můžete jít zabydlet. Pokoje jsou krásné a čisté. Nechybí tam minibar, kde Vás položka vyjde na 2 eura (přibližně 50 Kč). Čaj a kávu si ale můžete dát dle libosti zdarma. Voda je na pokoj doplňována každý den. Všechny pokoje nabízejí trezor na uchování Vašich cenností v bezpečí. Každý pokoj má terasu nebo balkónek a za poplatek 20 euro (přibližně 500 Kč) můžete zvolit pokoj s výhledem na moře. Po celou dobu pobytu můžete využít prádelnu. Úklid na pokojích probíhá denně, takže je všude krásně čisto. 

 

Překvapilo Vás na hotelu něco?

Nejvíce mě asi překvapilo, že hotel sám o sobě vypadá jinak než ostatní klasické hotely v Egyptě. Vzhledem k tomu, že byl otevřen teprve v dubnu tohoto roku, je úplně nový a velmi moderní. 

 

Najdeme v okolí bazén?

Ano, a to dokonce tři! Jeden bazén má bar, v druhém je možné hrát vodní pólo a ten třetí, to je dětský, kde mohou skotačit děti na vodních hřibech a skluzavkách. Kolem bazénů je vždy dostatek lehátek a volného místa, takže rodiče můžou na své ratolesti dávat pozor v pohodlí. Plavčíci jsou k dispozici celý den, mohou vám tedy pomoci s přípravou lehátek. Plážový servis je k dispozici po dobu otevřeného baru od 9 do 17 odpoledne. Plážové ručníky jsou měněny denně, a to přímo na pokoji, nemusíte je tedy nikam nosit. Což je super výhoda. Filtry v bazénu jsou měněny 3x za den, takže po celý den je zajištěna perfektní čistota vody. Všude poblíž jsou sprchy a toalety.

 

A co pláž? Zaplaveme si v moři?

Blízko hotelu najdeme malou pláž s lehátky a slunečníky. Ale pozor, vstup do vody vede přes korály, takže boty do vody přijdou vhod. I na pláži je samozřejmě zajištěn servis. Do vody je možný vstup ze dvou mol, každá na jedné straně zátoky. Pláž je společná s ostatními hotely, ale to vůbec nevadí. Jelikož je areál vcelku velký, nemáte pocit, že jste v jednom resortu. Pláž je od hotelu vzdálena asi 350 metrů.

 

Tak to zní skvěle. Ještě nám ale povězte, je možné kromě plavání, využít i jiné aktivity?

Na své si přijdou hlavně milovníci šnorchlování. Z pláže je pozvolný vstup do moře přibližně 150 metrů, pak můžete vidět krásné korálové útesy, a nejen to, i podmořský život je bohatý. Můžete vidět delfíny, želvy
a mnoho dalšího. Sama jsem vyzkoušela, takže mohu doporučit. Děti si mohou vybít energii například
v Aqua parku, kde jsou všemožné vodní trysky, stříkací oblouky nebo obří vodní kýbl.

 

Jaké byly možnosti stravování na hotelu? Popřípadě, kam byste doporučila zajít na drink?

Určitě bych doporučila využít možnosti baru v bazénu. Pokud se Vám ale nebude chtít do vody, můžete si odpočinout na baru na souši. Od 11 do 15 nabízí odpolední „svačinku“, kde si můžete dát něco dobrého, pokud vás přepadne hlad. Nově je otevřen i střešní bar, který nabízí nádherný výhled na moře. Lobby bar můžete navštívit až do pozdních večerních hodin. V hlavní restauraci je podávána snídaně, oběd i večeře. Venkovní restaurace je otevřena od 9 hodin.

 

Nabízí hotel i nějaký program přes den nebo případně navečer?

Každý den je možnost využít lekcí aquaaerobiku a strečingu. Ve 20:30 se koná vystoupení v místním amfiteátru, většinou se jedná o taneční vystoupení. Pro děti je také zajištěn program. Během pobytu zažijete bazénovou párty, plážovou párty, nebo vystoupení kapely a zpěváků, které probíhá i během dne
u bazénu. V pátek večer můžete vyrazit s animátory na diskotéku mimo resort. Ale pozor, neplatí zde all inclusive.

 

Na závěr bychom se Vás chtěli zeptat, zda byste hotel doporučila a co se Vám na pobytu líbilo nejvíce?

Nejvíce se mi asi líbila péče personálu, jsou velmi přátelští a starají se o vaše pohodlí a potřeby. Všichni se vám velmi věnují a vyjdou vám vstříc. Tento hotel jsem vybrala, protože patří mezi top
v Marsa Alam. K tomu všemu je úžasně zařízený a moderní. V Egyptě jsem již po několikáté
a nikdy jsem nebyla tak spokojena jako v hotelu Jaz.

Zanechat odpověď