fbpx
Jumping aneb Kdo ne-ská-če, ne-ní Čech… hop, hop, hop

Jumping aneb Kdo ne-ská-če, ne-ní Čech… hop, hop, hop

Hláška je spojená především s fanděním českým sportovcům a reprezentacím, ale nám se také hodí 🙂 Řeč bude totiž o jumpingu… a ten je s tímto českým pokřikem spojen víc, než si možná myslíte. Věděli jste, že tento poměrně mladý druh cvičení se zavádějícím anglickým názvem vymysleli Češi? Je to tak. V roce 2001 se zrodil v hlavách sportovců z Tábora – Jany Svobodové a Tomáše Buriánka. To oni jumping vymysleli, pojmenovali jednotlivé cviky a změnili tvar trampolíny z kulatého na šestihran, na kterém se lépe odskakuje do stran…

Už 18 let si tedy tento druh cvičení získává srdce dalších a dalších nadšenců. Není divu. Při málokterém sportu se může člověk tak trochu vrátit do dětství a doslova se „vyblbnout“ 🙂 A přitom posilovat, tvarovat a hubnout. Za hodinu jumpingu spálíte až 1 500 kJ!

Jumping se provádí na balančních plošinách, trampolínkách. Základem cvičení je kombinace rychlých a pomalých skoků, dynamických sprintů a silových cviků v kombinaci s balančními prvky. Výsledkem je dokonalý kardio trénink. Při jumpingu si posílíte celé tělo včetně hlubokých zádových a břišních svalů. Zpevníte si pánevní dno a díky tomu nejen předejdete inkontinenci, ale zlepšíte si i své sexuální prožitky. Měkké dopady na pružné trampolínky vám navíc neničí klouby. Zábavné cvičení a svižná rytmická hudba jsou i balzámem na pocuchané nervy. Suma sumarum – jumping vám zlepší fyzičku, tělo, náladu i sebevědomí.

A co na sebe? Pevné boty (jako třeba na aerobik), legíny nebo kraťasy a tričko. Trampolínky dodáme my 🙂

Několikrát do roka pořádáme jumping party, nejčastěji na střeše obchodního centra Chodov. Sledujte náš web, ať vám ta další neunikne.
Takhle jsme to rozjeli na té poslední 🙂

Zanechat odpověď