fbpx
KRABIČKY – opravdu ta správná cesta ke štíhlosti?

KRABIČKY – opravdu ta správná cesta ke štíhlosti?

Hned na úvod pro Vás máme hádanku:

Je to rychlé, téměř bez práce, někdy výborné, jindy méně, často hladové a poměrně drahé. Co je to? … Správná odpověď zní: Krabičková dieta.

Krabičky si naše sympatie celkem oprávněně získaly svoji praktičností. Díky nim odpadá starost, co nakoupit, co z nakoupeného připravit a kolik toho připraveného vlastně sníst, abychom nepřibrali. Programy, které krabičkové diety nabízejí, se za vás o vše postarají. Jak? To je otázka.

Krabičky jsou vyráběny tak, aby opravdu KAŽDÝ zhubnul. Nutričně nevyvážené menu má pak za následek snížení bazálního metabolismu a do budoucna snadnější nárůst hmotnosti. Vaše tělo se naučí šetřit a  pochvíli si vystačí i s tím málem, které od vás dostane. Proto se stává, že váha začne opět růst, jakmile se navrátíte k normálnímu, byť racionálnímu stravování.

Představte si, že stojíte před chladicím boxem a máte se rozhodnout mezi dvěma druhy šunky. První šunka má krásnou růžovou barvu, obsahuje 95% masa a žádný uměle přidaný emulgátor. Druhá šunka je o 5 kč levnější než první šunka, je také krásně růžová, ale masa obsahuje pouze 55%. Zbytek tvoří škrob a emulgátory držená voda. Budete na sobě šetřit? Kterou šunku si vyberete vy a kterou nejspíše zvolí výrobce vaší krabičky? Často se stává, že jsou lidé zklamaní kvalitou, chutí i množstvím odborníky předkládaného jídla.

Dalším negativem krabiček je cena. Krabičková dieta není nikterak levná záležitost. Za služby, které jsou spojené s přípravou a přepravou jídla, si prostě zaplatíte.

A poslední, obzvlášť podstatnou nevýhodou této diety je, že při ní člověk nemusí měnit svůj dosavadní životní styl, jehož odrazem je jeho fyzický a psychický stav.

Pokud se tedy rozhodnete pro krabičkovou dietu, určitě byste neměli usnout na vavřínech a od samého začátku brát připravené jídlo jen jako pomocnou berličku při redukci své váhy. Snažte se, osvojit si základní pravidla zdravého stravování, určete si krátkodobé a dlouhodobé cíle, kterých chcete na své cestě za zdravějším životním stylem dosáhnout a postupně uzpůsobte svůj den tak, abyste byli schopni, připravit si zdravé jídlo snadno a rychle.

Pamatujte, že zdravý životní styl by měl vždy jít ruku v ruce s pravidelnou pohybovou aktivitou.

Rada Elixírky: Krabičky si doma dovedete udělat taky a budou levnější a chutnější 🙂

 

Zanechat odpověď