fbpx
„Pilates prostě miluji,“ říká Katarína Šupejová

„Pilates prostě miluji,“ říká Katarína Šupejová

Jak často cvičíte? Dvakrát, třikrát týdně? A rádi, nebo se musíte trošku nutit? 😃 Každý to máme zkrátka trochu jinak. Pro někoho je ovšem cvičení celý svět. Spojil s ním své pracovní ambice i osobní život…
Dnes vám představíme lektorku Katarínu Šupejovou, kterou před časem okouzlil pilates a rozhodla se mu plně věnovat. Už za pár měsíců jej pojede s klienty ELIXÍR ACTIVE cvičit na exotické Maledivy. Přidejte se.

Kataríno, co vás přivedlo ke cvičení a proč právě pilates?

Pohyb jakéhokoli druhu jsem měla ráda od dětství. Od mého útlého věku jsme s rodiči často chodívali na dlouhé túry po horách, bruslili, plavali a lyžovali. Nejdříve jsem samozřejmě vyzkoušela aerobic, kalanetiku, fitness, prostě to, co tehdy u nás frčelo a bylo běžně dostupné. Na pilates jsem natrefila úplně náhodou, když jsem si prohlížela a hledala zahraniční pohybové aktivity na internetu. Byl téměř všude. Neznala jsem tuto metodu osobně, ale okamžitě mě zaujala. Využila jsem možnost vycestovat do zahraničí, protože v Čechách a ani na Slovensku pilates ještě nebyl moc známý. Vyzkoušela jsem si jej na vlastním těle a bylo rozhodnuto.

Dlouhé roky jsem pracovala v nemocnici a i nadále jsem se chtěla věnovat práci s lidským tělem a zdravím. A hlavně dál pomáhat při různých zdravotních problémech či omezeních. Cvičení pilates mi přišlo jako nejvhodnější terapie pro lidi, kteří potřebovali zdravotně a pohybově pomoci či ulevit od bolesti.

Pilates prostě miluji, Katarína Šupejová

Jak dlouho jste lektorkou pilates?

Pilates cvičím od roku 2006. V roce 2008 jsem si otevřela své pilates studio, jako první v Žilině a druhá na Slovensku. Postupným vzděláváním jsem si doplňovala certifikace. K těm nejdůležitějším řadím CERTIFICATION TEACHER TRAINING COMPREHENSIVE PILATES PROGRAM KATHY COREY. Následně jsem se stala držitelkou titulu PILATES  MASTER TEACHER SECOND GENERATION (PMMP)  a byla jsem certifikovaná osobně poslední žijící žačkou pana Pilatese, paní Lolitou San Miguel. A toho si opravdu vážím. Kromě toho jsem absolvovala množství rehabilitačních seminářů a certifikací. Výčtem nebudeme čtenáře zatěžovat 😃. Koho by to zajímalo, může nahlédnou do sekce O nás na www.fyziopilates.sk.

Jak byste pilates charakterizovala? Jaké jsou jeho přednosti?

Pilates prostě miluji. Je to metoda, která svou variabilitou dokáže pomoci téměř každému zdravotnímu omezení, ulevit od bolesti, aktivovat pro mnohé neaktivovatelné, posílit neposílitelné a zároveň nádherně vytvarovat tělo. Pro mě je to opravdu dokonalá a profesionální cvičební metoda.

Máte podporu v rodině? Cvičí s vámi?

Celá moje rodina žije pilatesem 😃 Starší syn závodně plaval a zároveň pracoval a pomáhal mi jako pilates instruktor v našem studiu. Pochopil, že při téměř každém druhu pohybu je pilates úplně základní metoda jako kompenzační cvičení pro všechny sportovce. Pilates si zacvičí pravidelně dodnes, i když jeho pracovní směr ho odvedl někam jinam. Mladší syn i manžel milují tenis a lyžování, ale pilates cvičí se mnou pravidelně.

Pilates prostě miluji, Katarína Šupejová

Jak relaxujete?

Cvičím téměř každý den, proto je pro mě relaxem práce na zahrádce, miluji květiny, přírodu a zvířata. Nejraději trávím čas se svou rodinou a dvěma kočkami na naší víkendové chatě. Nebo jednoduše jen sedím a dívám se na stromy, květy a kopce…

Těšíte se na Maledivy?

Na Maledivy se velmi těším, protože neskutečně miluji přírodu. Ta spjatost s přírodou mě opravdu fascinuje, jak dokáže být přenádherně dokonalá a překrásná. Když nebudeme cvičit, budu asi stále koukat na oceán 😃

Jaký cvičební program pro účastníky připravujete?

Pro své přátele a klienty si připravuji bohatý cvičební program. V ranních hodinách budeme tvarovat krásné postavičky a ve večerních hodinách naše lekce převedu do zdravotnější  formy. Posílíme a zrelaxujeme svaly pánevního dna, posílíme a uvolníme páteř, malé klouby, ale samozřejmě i ty váhonosné. Budeme hodně chodit a běhat po mokrém písku a procvičovat chodidla. Každý si z dovolené odveze základní cviky pilates, které mu pomůžou v každodenním životě, třeba při sezení v kanceláři. A v případě zájmu vyřeším individuální zdravotní omezení, bolesti a problémy. Ale myslím, že se budeme hlavně velmi smát a bavit se, čímž budeme maximálně posilovat bránici a hluboké svaly 😃 a hlavně hooodně relaxovat a odpočívat…

Děkujeme a přejeme vám i celé skupině spoustu krásných exotických zážitků a radosti ze cvičení.

Zanechat odpověď